انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲:۰۷

کاندیداهای سوخته در شورای شهر اردبیل!

 انصاری، قدیمی و سیدهاشمی، چرا کمتر از سطح انتظار واقع شدند

شورای شهر

 

شاکله اصلی نتایج انتخابات شورای شهر اردبیل تقریبا به مرحله تثبیت رسیده است، ستادها تشکیل یافته و یارهای انتخاباتی به حلقه‌ها پیوسته‌اند و تبلیغات فضای مجازی به حد تکمیل ظرفیت رسیده است و تقریبا ۱۶ نفر این بازی مشخص شده است. اما در این بین، برخی کاندیداها بسیار پایین تر از حد انتظار ظاهر شده و تقریبا موج ناامیدی در ستاد آنها مشاهده می‌شود که به تحلیل آنها می‌پردازیم

جوادانصاری؛ اندک امید اولیه در اطرافیان انصاری، ناشی از نگاه به جذب آرای بخاطر ریاست دوره‌ی اخیر انصاری در شورا بود، که بخاطر رویه گفتار درمانی انصاری، به امتیاز منفی علیه او تبدیل شد، چرا که ضعف او در پاسخ به مطالبات مردمی در اوج جایگاه شورا مشهود شد.

بزرگترین آسیب به انصاری، ناشی از بازی دوگانه در برابر شهردار فعلی است. او صراحتا نظر خود را در مورد لطف‌اللهیان بیان نمی‌کند. البته بهتر می‌داند، مردم در این مورد حتی اگر برایشان قسم هم یاد شود، باور نمی‌کنند. انصاری از تریبون ریاست شورا، سکوت را اختیار کرد تا رسانه‌های اجاره‌ای با مدح غیرقابل باور، سیاست بزرگنمایی شخصیت بادکنکی را پیش بگیرند.

تمام امید انصاری به گردهمایی بزرگ با استفاده از لیست ۱۱ نفره شایسته انتخاب در تالار حافظ است تا در این مراسم خود را به عنوان رئیس شورای شهر آینده معرفی کرده و از آنها بیعت گرفته و از برد رسانه‌ای آن برای خود استفاده کند. این همان سیاست سرزمین سوخته است.

زهرا‌قدیمی؛ تحلیلگران سیاسی اردبیل، سابقه‌ی از عرش به فرش افتادن در انتخابات شورای شهر اردبیل را مسیری می‌دانند که احتمال قوی برای قدیمی رخ خواهد داد. ولی نعمتی دم دست‌ترین نمونه این شکست است. زهرا قدیمی یکی از خوش‌عکس‌ترین مدرسان دانشگاه اردبیل بود که آرای ناحیه محروم را در دوره گذشته جذب کرد. اما اکنون او فقط زیبایی ظاهر و کارنامه ضعیف را دارد که برای انتخاب شدن دوباره فرمولی جدید نیست.

از سویی دیگر، قدیمی از نزدیکترین یاران شهردار تعریف می‌شود که این بزرگترین آفت برای کاندیدا است. با توجه به انتقادات گسترده از عملکرد شهردار، قدیمی اولین قربانی این حمایت است. مناطق ۱۳ گانه از این خواهر لاکچری چندان استقبالی ندارند و از نگاهی دیگر، خشم فروخفته برای انتقام هستند.

میرمحمدسیدهاشمی؛ آغاز میرمحمد در روز ثبت نام با حمایت مهندسان، حرکتی قابل توجه بود. اما با توقف سیدهاشمی در ایستگاه نظام مهندسی، همه حامیانش و حتی خودش با حضور در ستاد غریبی، نوعی عقب‌گرد محترمانه داشتند

میر محمد سیدهاشمی در اتاق فکرش، دچار در حلقه شکست‌خوردگانی شده است که نتوانستند جراحات ضربه رد صلاحیت را ترمیم کنند و در صورت عدم تغییر در ارکان ستاد، در ۲۰ روز آینده نیز نخواهد توانست موفقیتی ایجاد کند و باید گوشه‌چشمی به ثبت نام در انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی داشته باشد.

انتظار از میرمحمد در انتخابات زیادبود اما او نتوانست در جذب قاطبه مردم، موفق عمل کند. تا جاییکه حضور ۵ نفر هوادار و سخنرانی برای آنها، موج می‌داند. احتمالا میرمحمد معنی موج را نمی‌داند یا نگاه تیز مردم را ساده‌‌تر می‌داند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.