انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳

اطلاعیه امور منابع آب و شرکت بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی مغان

به دلیل خشکسالی شدید وکمبود بارشها درحوضه آبریز ارس، کشاورزان عزیز شبکه آبیاری مغان، از کشت دوم در تابستان خودداری نمایند.

امور منابع آب و شرکت بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی مغان در اطلاعیه ای اعلام کردند؛

امور منابع آب و شرکت بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی مغان براساس جلسه بررسی آخرین وضعیت منابع آب شبکه آبیاری مغان در اطلاعیه ای اعلام نمودند: با توجه به کاهش شدید بارندگی و افزایش دما و وقوع خشکسالی و در نتیجه کاهش آب ورودی و حجم ذخیره سدهای مخزنی درحوضه آبریز رودخانه ارس، کشاورزان عزیز شبکه آبیاری و زهکشی مغان، از هرگونه انجام کشت دوم در تابستان سال جاری خودداری نمایند.

در این اطلاعیه همچنین از کشاورزان منطقه مغان درخواست شده است که ضمن صرفه جویی بیشتر در مصرف آب و جلوگیری از هدررفت آب در شبکه آبیاری و زهکشی مغان، به خاطر محدودیت آب، برای انجام کشت دوم در تابستان جاری بدون اخذ مجوز لازم از امور منابع آب و شرکت بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی مغان به هیچ وجه اقدام و برنامه ریزی ننمایند.

گفتنی است به دلیل کاهش شدید بارش ها در سال آبی جاری و حادث شدن خشکسالی در منطقه و کاهش رواناب ها به خصوص کاهش حجم آب ورودی به سدها، اغلب کشور و منطقه در حال حاضر در خشکسالی به سر می برند و تامین آب شرب، زیست محیطی، صنعت و کشاورزی و خدمات به دغدغه اصلی مسئولان ملی و استانی تبدیل شده است.

برای گذر از این شرایط و عبور از خشکسالی و مدیریت شرایط کم آبی، بیش از پیش نیاز است مردم و مسئولان در کنار یکدیگر، تلاش و مشارکت جمعی نمایند تا با کمترین خسارت، وضعیت خشکسالی و کمبود منابع آب مدیریت شود.

خشکسالی

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.