جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۶:۴۰
۱۳۹۴/۰۱/۲۵ :: ۱۷:۲۰

تبدیل شهریری به سایت موزه ملی

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: تلاش کردیم با اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری منطقه باستانی شهریری را به عنوان یک سایت موزه فعال ارتقاء دهیم.

شهریریساوالان خبر: فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: تلاش کردیم با اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری منطقه باستانی شهریری را به عنوان یک سایت موزه فعال ارتقاء دهیم.

ابراهیم امامی در جلسه توسعه صنعت گردشگری در مشگین‌شهر اظهار کرد: شهرستان مشگین‌شهر با داشتن آثار متعدد میراثی، تاریخی و باستانی به عنوان یکی از جلوه‌های جذب گردشگر می‌تواند در سطح ملی و حتی جهانی معرفی شده و این شهرستان به سایت موزه ملی و حتی جهانی نیز تبدیل شود.

وی از قول معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ثبت جهانی منطقه باستانی و تاریخی شهریری به عنوان اثر جهانی در یونسکو خبر داد و گفت: قرار است با تکمیل پرونده کوه سبلان نیز این مجموعه نیز به عنوان یک اثر فرهنگی و طبیعی به ثبت جهانی برسد.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر افزود: ما در سال جاری تلاش می‌کنیم تا مقدمات ثبت جهانی این دو اثر با فعال شدن کارگروهی تخصصی انجام شده و در سال‌های آینده این دو پروژه عظیم و فاخر مشگین‌شهر در زمره آثار ثبت جهانی از کشورمان قرار گیرد.

امامی مطرح کرد: با تاکید استاندار اردبیل امسال نیز در تامین زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری تلاش خواهیم کرد و سعی‌مان بر این خواهد بود تا بستر این سرمایه‌گذاری را به شکل فعال و با دغدغه کمتر فراهم کنیم.

این مسئول نمونه موفق این سرمایه‌گذاری را پروژه گردشگری خیاوچایی تا گردولی اعلام کرد و ادامه داد: فاز اول این پروژه که مربوط به احداث پل معلق بی‌نظیر در مشگین‌شهر است ۲۵ اردیبهشت ماه امسال افتتاح می‌شود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر در پایان سخنان خود از بررسی‌ها برای پیدا شدن یک المان مناسب در ورودی شهر مشگین برای تعریف و توصیف جاذبه‌های و مجموعه‌های دیدنی این شهر که معرف همه قابلیت‌ها باشد خبر داد و گفت: برای آغاز فصل گردشگری تابستان ساماندهی آب‌های گرم، ‌توسعه تفرجگاه‌ها و زیباسازی مناطق گردشگری و مناسب‌سازی آثار میراثی و تاریخی در این شهرستان در اولویت قرار گرفته است.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است