جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۶:۳۹
۱۳۹۲/۰۶/۰۱ :: ۱۷:۴۶

استخدام‌های اخیر مهر‌آفرین نبوده است

استخدامی‌های اخیر در اردبیل مشمول طرح مهر‌آفرین نبوده بلکه بر اساس برنامه پنجم توسعه و کسب مجوزهای لازم این استخدام‌ها انجام شده است.

اکبر نیکزادساوالان خبر:  استخدامی‌های اخیر در اردبیل مشمول طرح مهر‌آفرین نبوده بلکه بر اساس برنامه پنجم توسعه و کسب مجوزهای لازم این استخدام‌ها انجام شده است.
اکبر نیکزاد در آستانه هفته دولت اظهار داشت: استخدام یک‌هزار نفر از جوانان بیکار این استان مشمول طرح مهر‌آفرین نمی‌شود و افرادی که نمره مورد نظر را کسب کرده‌اند و مراحل گزینش را طی کنند، جذب ادارات می‌شوند.

وی با پایان دادن به شایعات و برخی نگرانی‌ها در خصوص ایجاد مشکلات برای استخدامی‌های جدید عنوان کرد: ما در قالب برنامه پنجم توسعه مصوبه هیئت دولت و مجوزهای لازم این استخدام‌ها را به تعداد یک‌هزار نفر انجام دادیم و مشکلی در جذب این جوانان به عنوان کارشناسان زبده در ادارات وجود ندارد.

استاندار اردبیل افزود: ۸۰۰ نفر برای شهرداری و یک‌هزار و ۲۰۰ نفر نیز برای ادارات در آینده‌ای نزدیک در قالب آزمون استخدامی جذب خواهند شد به طوری که ما تا دو ماه آینده با کسب مجوز این ۲ هزار نفر را استخدام خواهیم کرد.

نیکزاد ادامه داد: اگر از بنده بپرسند که شیرین‌ترین لحظه در چهار سال مسئولیتم در شهرداری اردبیل کدام موضوع و برنامه بوده است بدون اینکه به طرح‌ها و پروژه‌های  عمرانی اشاره کنم استخدام ۱۵۰ نفر کارشناس و مهندس خبره را در شهرداری بزرگترین توفیق خود می‌دانم.

این مسئول تصریح کرد: جذب این مهندسان به بدنه فنی شهرداری سبب شد تا کارهای اجرایی و عمرانی شهری سرعت بگیرد و بطور حتم جذب ۳ هزار کارشناس خبره جدید نیز به شهرداری‌ها و ادارات سبب خواهد شد تا بتوانیم روند اجرایی و امورات استان را سرعت ببخشیم.

۸ هزار واحد مسکن مهر هفته آینده افتتاح می‌شود

رئیس شورای مسکن استان به آغاز افتتاح‌های هفته دولت از فردا در اردبیل اشاره کرد و بیان داشت: ۳ هزار واحد مسکن مهر متمرکز و ۵ هزار واحد مسکن خودمالکین و بافت فرسوده رد هفته آینده در سطح استان اردبیل افتتاح می‌شود.

نیکزاد با بیان اینکه در این مدت ۸ هزار واحد مسکن تکمیل شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، افزود: اگر هر واحد مسکن مهر را با هزینه‌کرد ۴۰ میلیون تومان برآورد کنیم بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان در مسکن مهر در این استان سرمایه‌گذاری شده است.

وی عنوان کرد: این طرح در کنار خانه‌دار شدن بسیار از هموطنان زمینه و فرصت اشتغال افراد بی‌شماری را فراهم کرده است.

استاندار اردبیل از افتتاح ۶۹۶ پروژه عمرانی با ۱۵۰ میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد و گفت: در اردبیل ۱۰۴ پروژه به ارزش ۲۴ میلیارد تومان، ۳۰ پروژه در بیله‌سوار با ۸ میلیارد تومان، ۸۱ پروژه در پارس‌آباد با ۵۶ میلیارد تومان، ۵۱ پروژه در خلخال با ۹ میلیارد تومان، ۲۱ پروژه در سرعین با ۱۲ میلیارد تومان، ۳۸ پروژه در کوثر با ۱۵ میلیارد تومان، ۸۶ پروژه در گرمی با ۱۰ میلیارد تومان، ۱۵۱ پروژه در مشگین‌شهر با ۴ میلیارد تومان، ۱۱۰ پروژه در نمین با ۶ میلیارد تومان و ۲۴ پروژه در نیر با ۶ میلیارد تومان در گرامیداشت هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

نیکزاد ادامه داد: با در نظر گرفتن پروژه‌های افتتاحی مسکن مهر و عمرانی، تولیدی و اقتصادی در سطح استان با ۴۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پروژه‌های هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با یادآوری اینکه قرار شد با نظر وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم مساکن مهر در حال احداث تکمیل شود، تاکید کرد: هر چند سیاست دولت و وزارت مسکن تغییر پیدا کرده اما قرار شده تا آخر امسال واحدهای مسکن مهر تحویل مردم شود.

رئیس شورای اداری با بیان اینکه زیر‌سازی و آسفالت مساکن مهر میر‌اشرف در حال اجراست، یادآور شد: با توجه به کاهش در‌آمدهای دولت و به تبع آن کم شدن اعتبارات عمرانی باید به فکر تعریف منابع در‌آمدی جدید باشیم که در این راستا شورای شهر و شهرداری اردبیل در جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و اجرای پروژه‌های مشارکتی بسیار موفق عمل کرده است.

نیکزاد فروش اموال دولتی را یکی از منابع در‌آمدی دولت توصیف کرد و ابراز داشت: به دنبال تجربه ناموفق فروش نیروگاه سبلان و هزینه‌کرد در‌آمد ناشی از آن به پروژه‌های سایر مناطق اینگونه تصور می‌شود که فروش املاک دولتی در جاهای دیگر سرمایه‌گذاری می شود در حالی که قصد داریم با فروش هتل لاله، آب‌درمانی‌ سبلان، مجتمع‌های قینرجه و شابیل درآمد آن را صرف پروژه‌های زیر‌بنایی نظیر سد عمارتی کنیم که به عنوان پروژه استراتژیک با حجم مخزن ۲۳۰ میلیون متر‌مکعب قادر به آبیاری ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی منطقه است.
وی در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم با جذب اعتبارات پروژه‌های نیمه‌تمامی همچون راه‌آهن، چهار خطه کردن راه اردبیل – سرچم، بیمارستان تروما، گمرک بیله‌سوار، محور پارس‌آباد – سربند، فرودگاه پارس‌آباد، راه خلخال – سرچم، محور خلخال – کلور – درام، سد کوثر، عمارت، آبرسانی به موران، تکمیل سدهای معیشتی، کمر‌بندی شهر نیر و … را هر چه سریع‌تر تکمیل و به مردم استان تقدیم کنیم.

اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است