جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۵:۴۹
۱۳۹۴/۰۲/۲۶ :: ۲۳:۳۷

ساماندهی شهر یری لحظه به لحظه رصد می شود

سلطانی فر گفت:وی پیکره های سنگی موجود در این منطقه را اثبات غنای باستانی آن دانست و افزود: ضروری است چنین سرمایه های ملی به شکل مطلوب حفظ شوند.

شهریری- پیرازمیانساوالان خبر: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: روند فیزیکی ساماندهی محوطه باستانی شهر یری لحظه به لحظه رصد خواهد شد.

مسعود سلطانی فر در بازدید از آثار تاریخی و باستانی مشگین شهر تصریح کرد: محوطه باستانی شهر یری از مناطق ناب گردشگری کشور است که باید ساماندهی و تقویت شود.

وی  پیکره های سنگی موجود در این منطقه را اثبات غنای باستانی آن دانست و افزود: ضروری است چنین سرمایه های ملی به شکل مطلوب حفظ شوند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید به تامین اعتبار ویژه جهت ساماندهی این منطقه اضافه کرد: در آینده نزدیک بخش های تفریحی و خدماتی به این منطقه اضافه خواهد شد.

سلطانی فر تاکید کرد: ضروری است مسئولان این استان روند فیزیکی پروژه ساماندهی را لحظه به لحظه گزارش دهند و ساماندهی در فرصت کوتاهی انجام شود.

وی همچنین طی بازدید از بقعه شیخ حیدر مشگین شهر این شهرستان را از جمله قطب های تاریخی و گردشگری کشور عنوان کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی این بازدید به شناسایی یک میلیون سایت و مکان تاریخی در کشور اشاره کرد و افزود: ایران کشوری استثنایی در برخورداری از آثار تاریخی است.

سلطانی فر در عین حال به ضرورت مرمت و ساماندهی بقعه شیخ حیدر نیز تاکید کرد و گفت: این بنای تاریخی نیز بر اساس برنامه ریزی ها باید در مدت کوتاهی ساماندهی شود.

وی به رصد مداوم عملیات بهسازی این بنا تاکید کرد و گفت: حفاظت از آثار تاریخی به صورت ویژه دنبال می شود.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است