رهایی از بند ۱۵۰۰ زندانی جرائم مالی در اردبیل با کمک های خیرین

مراد فتحی در جلسه شورای برنامه‌ریزی زندان‌های استان اردبیل با تاکید بر هدفمندی هرچه بیشتر برنامه‌های مدون برای سال جدید اظهار داشت: برنامه‌ها باید بر اساس سیاست‌های سازمانی تنظیم شود چرا که همخوانی برنامه‌ها با سیاست‌ها و اولویت‌‌های سازمانی سبب تعالی و رسیدن به نقطه مطلوب می‌شود.

وی با قدردانی از روسای زندان ها و ستاد اداره کل برای کسب رتبه‌های کشوری و استانی در سال گذشته گفت: دست یافتن به مقام‌های عالی و بسیار خوب نباید ما را به ماندن در حدی که هستیم قانع کند و معیار مطلوب ما زمانی است که بدانیم امنیت در زندان‌ها حاکم شده و زندانیان برای بازگشت سعادتمندانه به آغوش اجتماع به باور رسیده‌اند.

نقش حرفه‌آموزی و اشتغال در زندان‌ها

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل گفت با اشاره به نقش حرفه‌آموزی و اشتغال در زندان‌ها بیان کرد: افزایش میزان شرکت‌کنندگان در کلاس‌های حرفه‌آموزی و ایجاد بستر اشتغال بیشتر از دستاورد سال پیش در سال ۹۸ مورد تاکید است.

فتحی با اشاره به لزوم تذهیب نفس مدیران و کارگزاران تصریح کرد: ما مسئولان برای افراد تحت امر و مددجویان حکم پدر یک خانواده را داریم، آنها به روش‌های مدیریت و رفتار ما نگاه می‌کنند اگر در تمام امور خداوند را ناظر بدانیم و تقوا پیشه کنیم گامی بزرگ در جهت سالم‌سازی محیط کار و تغییر رفتار کارکنان و زندانیان می‌توانیم برداریم.

مدیرکل زندان های استان اردبیل تبعیض را آفت مدیریت برشمرد و از روسای زندان‌ها و مسئولان خواست تا در برخورد خود با کارمندان، سربازان و زندانیان با رویه‌ای عادلانه و دور از تبعیض رفتار کنند.

مدیریت در زندان‌ها به مثابه اتاق شیشه ای است

فتحی اظهار کرد: مدیریت در زندان‌ها به مثابه اتاق شیشه ای است و هیچ چیز از منظر دیگران مخفی نخواهد ماند، رفتار عادلانه ما آرامش، امنیت و تلاش مضاعف برای رسیدن به اهداف تعیین شده را در پی خواهد داشت.

وی بر رعایت حقوق شهروندی، رسیدگی مستمر به امور زندانیان، سرکشی به خانواده‌های مددجویان و رفع مشکلات مادی و معنوی آنها از طریق انجمن‌های حمایت، بررسی مشکلات سربازان وظیفه، اهتمام در آموزش‌های دینی، عقیدتی و حرفه‌آموزی سربازان نیز تاکید کرد.

تدارک برنامه های مختص ماه مبارک رمضان در زندان ها

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل گفت: فعالیت‌های خوبی به مناسبت عید سعید نوروز و نیز اعیاد رجبیه و شعبانیه در زندان‌ها انجام شده و باید برای ماه مبارک رمضان نیز برنامه‌های مختص این ماه عزیز را تدارک ببینیم تا حال و هوای زندان‌ها حال ضیافت‌الله باشد.

فتحی از تدارک ۳۲ جشن گلریزان از سوی ستاد مردمی دیه برای شهرها، بخش ها و دهستان‌های استان اردبیل خبر داد و افزود: انتظار می‌رود کمک و همیاری روسای  زندان‌ها در هر چه باشکوه تر برگزار شدن این جشن‌ها را شاهد باشیم.

وی با اشاره به آزادی نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ نفر از زندان‌های استان با کمک خیرین، کمک‌های مردمی از طریق برنامه ماه عسل، آزادسازی‌های ستاد دیه با همیاری خیرین و تلاش شوراهای حل اختلاف شعبات زندان‌ها در سال گذشته بیان کرد: این تعداد آزادی برای استان اردبیل رقم قابل توجهی بوده و این یک حرکت بسیار مبارک است که انتظار داریم با فرهنگسازی و پیگیری موضوع ادامه پیدا کند.

شماره خبر : 183502 - چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷:۵۱
1396 copyright.