شماره : 203183
۴ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

۵۰ درصد آزمایش های کرونا در استان اردبیل مثبت است

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه حداقل ۵۰ درصد نمونه‌هایی که روزانه به دست ما می‌رسد، مثبت است، افزود: اگر اتفاق خاصی نیفتد انتظار می‌رود طی روزهای آتی وضعیت ثابتی داشته باشیم.

کرونا
بهزاد داورنیا با بیان اینکه بیماری کرونا بعد از چین به تدریج در آسیا و ایران خود را نشان داد، گفت: آمادگی ما به صورت مقدماتی و یک سری دستورالعمل‌ها از اواخر دی ماه آغاز شد و اسفندماه اعلام شد که بیماری وارد کشور شده است.

وی افزود: حساسیت ما زمانی آغاز شد که موارد مثبت در استان همسایه یعنی گیلان رو به افزایش بود.

داورنیا با بیان اینکه تا به امروز ۳۳۰ نفر در سراسر استان بستری داریم، افزود: ۳۰ تا ۵۰ درصد نمونه‌ها از مشگین‌شهر و مابقی از اردبیل، گرمی و پارس‌آباد به آزمایشگاه ارسال می‌شود.

آزمایشگاه

فعالیت شبانه روزی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در اردبیل

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از فعالیت شبانه‌روزی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در اردبیل خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه حداقل ۵۰ درصد نمونه‌هایی که روزانه به دست ما می‌رسد، مثبت است، افزود: اگر اتفاق خاصی نیفتد انتظار می‌رود طی روزهای آتی وضعیت ثابتی داشته باشیم و اگر بتوانیم چنین وضعیتی را ادامه دهیم، تا آخر فروردین می‌توانیم شاهد روند رو به کاهشی باشیم.

داورنیا با بیان اینکه ابتدا نمونه‌ها به تهران و سپس به تبریز ارسال می‌شد، تصریح کرد: با توجه به وضعیت پیش آمده تصمیم گرفتیم فضای استانداردی در استان آماده کنیم و با خرید برخی تجهیزات آزمایشگاه مخصوص راه اندازی شد و همکاران ما به صورت شبانه‌روزی در این آزمایشگاه فعال هستند.

وی گفت: تا به امروز فضای موجود بیمارستانی استان جوابگو بوده ولی با این حال نقاهتگاهی نیز جنب بیمارستان امام رضای اردبیل تدارک دیده شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خاطرنشان کرد: متاسفانه ما در ابتدا به معنای واقعی قبول نکردیم که ویروس کرونا می‌توانسته به ایران بیاید و ما دیر عمل کردیم. حتی وقتی در یک شهر از کشورمان دیده شد، باز هم به صورت جدی وارد عمل نشدیم.

داورنیا تاکید کرد: اگر واقعیت‌ها را قبول می‌کردیم، آمادگی پیدا کرده و با برنامه‌ریزی جلو می‌رفتیم.

وی با اشاره به افزایش حقوق کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در اواخر سال گذشته، گفت: با این افزایش رضایتمندی نسبی نیز در میان همکاران ایجاد شده است.

ثبت شده در سایت ساوالان‌خبر طی شماره 203183 توسط aghayarisavalan و در روز دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰:۴۶
© Copyright 2021 https://www.savalankhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر