بارش و طوفان در راه شمالغرب!

 

دمای کمینهء کوهپایه ها و دشتهای شمالغرب با تغییرات چندان مواجه نمیشود و هوا در بسیاری از شهرها ازجمله اردبیل ؛ سراب ؛ نمین ؛ بستان آباد ؛ نیر ؛ سرعین ؛ مشگین شهر ؛ خلخال ؛ اهر ؛ ورزقان ؛ مهاباد ؛ قره آغاج (چاراویماق) ؛ هشترود ؛ زنجان و … شبها‌ سرد بوده و ‌گاهی چند درجه بیشتر و یا کمتر از صفر قرار میگیرد ولی از ۲۲ مهر به آرامی هر روز دو تا سه درجه بر میزان دما افزوده میشود.

مشهد سردتر از اردبیل!

هوای شهر مقدس مشهد که بطور معمول ‌گرمتر از اردبیل است با نقوذ پرفشار سیبریه سرد شده است. وقوع دمای نزدیک به نقطه یخبندان در مشهد در این هنگام سال کم سابقه‌ بوده و بیشینه دمای آن حوالی ۱۲ تا ۱۵ درجه بالای صفر ثبت شده است.

تا اواخر مهر از بارش خبری نیست

آسمان همچنان تا اواخر مهر خسیسی می کند و‌ این ناشی از افزایش ارتفاع ستون جو و حاکمیت وضعیت پایداری هوا برای پهنهء گسترده ای از خاورمیانه و آسیای مرکزیست.

پاییز واقعی ؛ ره آورد گرمیج!

از شنبه با کاهش چشمگیر فشار جو بر فراز خزر در نتیجهء نفوذ تدریجی پیش درآمد ناوه ای عمیق از اروپا ساکنان پهنهء مرکزی اردبیل و نقاطی از شمالغرب ؛ امسال باد موسمی گرمیج را با حدود‌ یک‌ ماه تاخیر تجربه خواهند کرد. بیشینهء‌ سرعت گرمیج در بعضی نقاط میتواند از ۹۵ کیلومتر در ساعت فراتر رود.

احتمال طوفان و سیل در اواخر آبان!

برونداد بعضی مدلها از احتمال طوفان و سیلاب مانند طوفان چند روز قبل اروپای مرکزی در نقاطی از شمالغرب و خزر حکایت دارد. پیرو پیش آگاهی های قبل اواخر مهر و اوایل آبان سرما و بارش را هم برای این مناطق داریم.

مسعود وسیله ایردموسی

شماره خبر : 211623 - دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸:۰۱
1396 copyright.